Czapka rogatywka OSP – jak wygląda i jakie ma znaczenie? Wyjaśniamy

Choć istnieją przepisy i zalecenia dotyczące umundurowania, jesteśmy przekonani, że dla żadnego strażaka z powołania nie są one ani przykrym obowiązkiem, ani bezpodstawnymi zapisami. Mundur strażacki, który chroni przed niebezpieczeństwem, nikogo nie dziwi. Wierzymy, że dla miłośników służby również wersja galowa jest sprawą, która napawa dumą i wiąże się z szacunkiem. Nieodłącznym elementem odświętnego stroju jest czapka rogatywka OSP – którą każdy szeregowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej nosi z podniesioną głową. Jak wygląda taka czapka i jakie ma znaczenie? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

czytaj całość »
Polar strażacki – doskonały wybór na niepogodę!

Praca strażaka wymaga gotowości do podejmowania każdego wyzwania, które stanie mu na drodze. Tu trzeba być przygotowanym zarówno na niespodziewane wydarzenia, jak i każdą, nawet najmniej przyjazną pogodę. Nie można przecież lekceważyć swojego zdrowia. Odpowiedzią na potrzeby strażaków może być więc ciepły i wygodny polar strażacki. Czym się charakteryzuje?

czytaj całość »
Gadżety strażackie dla pracowników i miłośników straży pożarnej

Gadżety strażackie to doskonałe propozycje dla osób pragnących podkreślić swoją przynależność do zastępów straży pożarnej lub po prostu fascynują się pożarnictwem. Te produkty są ogólnie dostępne dla każdego – niezależnie od wieku czy płci. Z pewnością okażą się znakomitym prezentem dla każdego strażaka. I nie tylko! Tworzysz kolekcję gadżetów strażackich? W takim razie Ciebie również zainteresuje ten artykuł!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl