Polar strażacki – doskonały wybór na niepogodę!

Praca strażaka wymaga gotowości do podejmowania każdego wyzwania, które stanie mu na drodze. Tu trzeba być przygotowanym zarówno na niespodziewane wydarzenia, jak i każdą, nawet najmniej przyjazną pogodę. Nie można przecież lekceważyć swojego zdrowia. Odpowiedzią na potrzeby strażaków może być więc ciepły i wygodny polar strażacki. Czym się charakteryzuje?

Polar strażacki – strój na niepogodę

Polar strażacki to dodatkowy element umundurowania dla pracowników Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie jest obligatoryjną częścią strażackiego stroju, jednak w wielu sytuacjach może być bardzo praktyczny. Praca w straży pożarnej wymaga bowiem pełnej gotowości na każde zadanie. Tu liczy się przecież dobro i zdrowie ludzi i zwierząt, ochrona mienia, zabytków architektury świeckiej i sakralnej, a także przyrody. Od strażaków wymaga się więc czasem niemożliwego. Gdy ludzkiemu życiu zagraża niebezpieczeństwo, nie ma mowy o narzekaniu na zimno i niepogodę. Wtedy trzeba działać szybko. Należy pamiętać jednak też o własnym zdrowiu i wygodzie. Odzieżą, która jest w stanie spełnić te kryteria jest polar strażacki.

Polar – czym jest ten materiał? Jakie ma właściwości?

Polar jest rodzajem dzianiny wykonanej z tworzyw sztucznych i PET. Jest na tyle popularny, że pewnie w każdym domu znajduje się przynajmniej jedna uszyta z niego bluza. Ciekawostką jest to, że polar został zaprojektowany na wzór futra niedźwiedzia. I dokładnie tak, jak ono miał charakteryzować się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi i hydrofobowymi. Gdybyś obejrzał polar pod mikroskopem, zauważyłbyś w jego strukturze tysiące cienkich poliestrowych rurek, których rolą jest zapewnienie izolacji, a jednocześnie paroprzepuszczalności, która pozwala na odparowanie potu.

Zalety polaru

Hydrofobowość to jedna z nich. To bardzo przydatna cecha, która czyni polar materiałem uniwersalnym, nadającym się nawet na mgliste i deszczowe dni. A wydawać by się mogło, że taka puchowa tkanina będzie chłonęła wodę jak gąbka. Nic bardziej mylnego. Nawet zamoczony w misce z wodą nie wchłonie jej więcej niż 1% swojej wagi. Co więcej, polar łatwo się czyści i bardzo szybko schnie. Ponadto posiada doskonałe zdolności termoizolacyjne, to znaczy, że świetnie sprawdzi się w niekorzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowo można go uznać za tkaninę niemal niezniszczalną – doskonale znosi codzienne użytkowanie, nie mechaci się, jest elastyczny i odporny na zagniecenia. Co jeszcze? To Ci się spodoba – idealnie dopasowuje się do ciała, zapewniając niezbędny komfort i wygodę poruszania się.

Czym powinien charakteryzować się polar strażacki?

Co tu dużo mówić, wszystkie właściwości polaru-tkaniny bezpośrednio przekładają się na polar-kurtkę. W kilku słowach zapewnia ona więc odpowiedni poziom wygody, ciepło i ochronę przed wilgocią. Na dodatek będzie Ci wiernie służyła przez długi czas. Naszyty symbol straży pożarnej doda jej tylko atrakcyjności, podkreślając Twoją przynależność do tej formacji. Kupując polar strażacki, zwróć uwagę na ilość i rozmieszczenie kieszeni, w których znajdzie się miejsce na drobne akcesoria, bez których nie możesz obyć się w pracy. Kurtki dostępne w naszym sklepie posiadają po dwie dolne kieszenie i jedną na piersi, są więc bardzo funkcjonalne. Możesz być pewny, że sprawdzą się w chłodniejsze dni przez cały rok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl